Aktuality > Animovaný film Kostkoun

Animovaný film Kostkoun

Žáci počítačové grafiky po létech dřiny dokončili animovaný krátký film Kostkoun.

Kostkoun - krátký animovaný fil
Tvorba animovaného filmu je vždy běh na dlouhou trať. Již vymýšlení příběhu, tvorba scénáře a storyboardu a návrhy modelů zaberou nemálo týdnů. Animace je pak kapitola sama o sobě. Jde o zdlouhavý proces na mnoho a mnoho měsíců práce.
A když je hotovo, není stále hotovo. Je potřeba si sednout a stříhat. Probírat se jednotlivými záběry, tu něco zopakovat, támhle zkrátit a některé části nemilosrdně zahodit do koše.
Finálně je pak potřeba zvučit a přidat hudbu. S tím posledním nám převelice pomohla Eliška Divínova a Franta Korábečný. Eliška skladbu složila a Franta finálně upravil. Oběma moc děkujeme, stejně jako paní učitelce Šoborové, pod jejímž dohledem skladba vznikla.
Poděkovat je ale potřeba především žákům počítačové grafiky, kteří seděli desítky hodin před monitory a vdechli Kostkounovi život. Z těch mnoha, co přispěli dílkem do finální skládačky, bych vyzdvihnul především:
Hynka Janáče, Krištofa Kneblíka, Elu Pazdírkovou, Sama Syptáka, Adama Vránu, Viki Valigurovou, Filipa Rozsypala, Štěpána Adamce, Kláru Mojžíškovou, Ondru Bětíka a Vaška Trčálka.

Bylo to dlouhé a já vám všem děkuji, že jste to nevzdali a po dvou letech práci dokončili.
Share on Facebook
Tweet