Na pracovním setkání projektu Erasmus+ ve Španělsku naši školu reprezentoval Roman Konůpka, ředitel školy a manager projektu, Petra Slováková, vedoucí pěveckého oddělení a Bc. Zuzana Sušňová externí koordinátorka. Toto pracovní setkání bylo zaměřeno na organizaci celého tříletého projektu.

Pracovní průběh výjezdu

12. - 13. listopadu

Do Španělska naše delegace musela vyrazit o den dříve, protože plánovaný let na další den byl zrušen. Po příletu do večerní Málagy jsme se ubytovali na hotelu a hned ráno vyrazili na procházku kolem přístaviště, seznámili se s překrásným městem obklopeným palmami, pomerančovníky, datlemi, vzrostlými ibišky adalšími krásami tamní země. Slunečná Málaga nabízela přes den 26 st. C. Později odpoledne, po příjemně stráveném dnu, jsme se vrátili na letiště, kde se scházeli všichni účastníci projektu. Po seznámení a přivítání jsme společně odjeli do San Fernanda, kde jsme se na hotelu
ubytovali.

14. listopadu

Ráno po snídani jsme se sešli v místní škole, kde jsme byli slavnostně přivítání ředitelem školy a krásným představením žáků, kteří pro nás připravili hudební, taneční a kouzelnické vystoupení. Poté jsme se seznámili s učiteli a pak následovala prohlídka školy a diskuse se žáky. V odpoledních hodinách následovala prohlídka města.

15. listopadu

Tento den se nesl v pracovním duchu, kde jsme společně diskutovali o organizaci celého projektu, zabývali se výběrem žáků na mobility, sestavovali programy jednotlivých výjezdů a jednotlivé školy se představily svými připravenými prezentacemi. Odpoledne jsme se účastnili prohlídky města a také jsme byli přivítáni u starostky města.

16. listopadu

Ráno jsme se opět sešli při pracovním setkání, kde koordinátoři tvořili harmonogramy jednotlivých úkolů a výjezdů a další skupina pracovala na organizaci jazykových táborů, které se budou konat v Polsku a České republice. Poté se tvořily dotazníky, které budou rozdány žákům, kteří se budou účastnit jazykových pobytových táborů. Po večeři pro nás kolegové ze Španělska připravili milé představení tanečnic ve stylu flamenga, které mělo veliký ohlas.

17. listopadu

Páteční den se konal v duchu poznání města, nákupů, ale také krásného výletu na mořské pobřeží, kde jsme společně u dobré večeře diskutovali o školách všech zúčastněných zemí.

18. listopadu

Po snídani jsme se společně všichni sešli a vydali se na návštěvu blízkého Cádiz, kde jsme ve velmi
překrásné restauraci přímo na pobřeží moře měli připravené slavnostní odpolední posezení u dobrého jídla, kde jsme první výjezd tohoto projektu ukončili. Byly nám zde také vydány certifikáty o účasti na
projektovém setkání. Pak následovala krásná procházka po slunečném pobřeží Cádiz, společné foto, rozloučení a odjezd na hotel do Málagy.

19. listopadu

Protože náš let domů v tento den byl naplánován na 22:15 hodin, bylo možno se ještě projít po městě a kolem přístavu. Mile nás překvapil polední koncert profesionálního velkého dechového orchestru, který hrál skladby autorů 19. a 20. století v krásných úpravách. Po hodinovém koncertu jsme se vydali k přístavu, kde jsme se naposledy pokochali výhledem na moře a po malém občerstvení jsme vyrazili do hotelu, abychom odtud odjeli na letiště. Unaveni, ale spokojeni jsme v Praze nad ránem přistáli, kde nás po krásně slunečném Španělsku přivítala zima a doma dokonce i sníh.

Zapsal: Roman Konůpka, ředitel školy a manager projektu